I KADENCJA - UCHWAŁA Nr 60/81 RADY PAŃSTWA z dnia 29 lipca 1981 r.

Przewodniczący - Zygmunt Patalas
Zastępcy Przewodniczącego - Jan Rosner, Romuald Burnos, Stanisław Dąbrowski
Sekretarz - Jerzy Wroński

Członkowie - Henryk Białczyński, Jan Brol, Ryszard Brzozowski, Jan Cholewa Stanisław Czajka, Kazimierz Doktór, Karol Fikara, Rajmund Fiksiński, Czesław Gościłowicz, Jerzy Grad, Stanisław Gralak, Jan Hoser, Janusz Hryniewicz, Władysław Jabłoński, Karol Jankowski, Wiesław Jędrzycki, Andrzej Kacała, Jan Kania, Ryszard Kaszyński, Mieczysław Kazimierczuk, Tadeusz Kępniak, Czesław Komosiński, Roman Konieczka, Zbigniew Kowalczyk, Zbigniew Kowalski, Piotr Krasucki, Stanisław Kubasiak, Edmund Łątkowski, Helena Malicka, Kazimierz Marek, Stefan Michalik, Władysław Naglik, Teresa Nastula-Jerzak, Wiktor Obolewicz, Ludwik Ochocki, Andrzej Ogiński, Barbara Osiekowicz-Panuszewska, Leszek Pacholski, Sylwester Pazderski, Henryk Pietruszewski, Kazimierz Plezia, Andrzej Rogoziński, Janusz Rożnowski, Zygmunt Różański, Zbigniew Salwa, Józef Skawina, Kazimierz Sobczak, Tadeusz Socha, Andrzej Stefaniak, Bogdan Maciej Stelmach, Jan Wasilewski, Zbigniew Sciwiarski, Zygmunt Tarczyński, Robert Trzeciecki, Józef Woźniczko.

II KADENCJA - UCHWAŁA Nr 48/84 RADY PAŃSTWA z dnia 10 maja 1984 r.

Przewodniczący - Kazimierz Siporski
Zastępcy Przewodniczącego - Kazimierz Iwaniec, Paweł Krzysztolik, Jerzy Pacho, Zygmunt Patalas, Kazimiera Plezia
Sekretarz - Jerzy Wroński

Członkowie - Wiesław Bojanowski, Jan Bors, Ryszard Brzozowski, Stanisław Ciuba, Andrzej Dudewicz, Tadeusz Dymowski, Stanisław Dąbrwski, Wiesław Folczyk, Mirosław Feldmann, Marian Flasiński, Ryszard Gocławski, Renata Gębicka, Ryszard Gorycki, Jerzy Gut, Henryk Jakubowski, Ryszard Jakubowski, Teodozja Janus, Wiesław Jędrzycki, Tadeusz Jaworski, Kazimierz Kamiński, Jan Kania, Ryszard Kędziorski, Jan Kazienko, Stanisław Kłos, Leszek Komorowski, Eugeniusz Korewo, Lucjan Kowalski, Stanisław Kraczkowski, Jerzy Lichość, Janusz Lipiec, Dionizy Madura, Kazimierz Marek, Tomasz Modzelewski, Marek Nasławski, Jerzy Niespodziany, Marian Odrobina, Ludwik Ochocki, Zinaida Onopiuk, Włodzimierz Pasek, Janusz Rożnowski, Witold Rządkowski, Leszek Pacholski, Henryk Pietruszewski, Jerzy Polończyk, Janina Polony, Grzegorz Sieczko, Regina Sienkiewicz, Bogusław Seweryński, Zdzisław Stencel, Helena Sawieliew, Karol Sroczyński, Edward Szcześniak, Stanisław Szumpich, Andrzej Stefaniak, Michał Syczewski, Adam Świderski, Eugeniusz Trajer, Jerzy Wałaziński, Jan Wasilewski, Janina Zielińska, Ewa Zięcik, Ryszard Żurawiecki.

III KADENCJA - UCHWAŁA Nr 132/85 RADY PAŃSTWA z dnia 12 grudnia 1985 r.

Przewodniczący - Leszek Brojanowski
Zastępcy Przewodniczącego - Stanisław Dąbrowski, Janusz Pawłowski, Kazimierz Siporski
Sekretarz - Jadwiga Czerwińska

Członkowie - Barbara Błachowska, Jerzy Bończak, Wiesław Brałkowski, Stanisław Ciuba, Jerzy Dec, Bohdan Dorant, Andrzej Dudewicz, Krzysztof Galbarczyk, Kazimierz Iwaniec, Tadeusz Janocha, Teodozja Janus, Jerzy Jasiński, Paweł Kania, Małgorzata Karczmar-Perkowska, Jan Kaziemko, Stanisław Kłos, Leszek Komorowski, Roman Kuczewski, Zdzisław Kuhn, Jerzy Lichość, Janusz Łukasiak, Leszek Stanisław Łukasik, Stanisław Mazur, Wojciech Michniewicz, Wiesław Młynarczyk, Marek Nasławski, Antoni Nowak, Ludwik Ochocki, Józef Paluch, Włodzimierz Pasek, Eryk Pastuszka, Mieczysław Piątek, Jerzy Polończyk, Jerzy Rasilewicz, Henryk Rogowski, Edward Rozwalak, Marek Sałaciński, Stanisław Stańczykiewicz, Andrzej Stefaniak, Zdzisław Stencel, Stanisław Szumpich, Alfred Wiesław, Irena Wysocka, Jerzy Żerański.

IV KADENCJA - UCHWAŁA PREZYDIUM SEJMU PRL z dnia 8 grudnia 1989 r.

Przewodniczący - Leszek Pacholski
Zastępcy Przewodniczącego - Krzysztof Galbarczyk, Tadeusz Sułkowski
Sekretarz - Wojciech Wiktorowski

Członkowie - Bogdan Dorant, Zenon Galewski, Andrzej Glapiński, Włodzimierz Gmach, Henryk Gromek, Zofia Grzebisz-Nowicka, Arwid Hansen, Stefania Hajmanowska, Janusz Indulski, Urszula Jarosz, Wiesław Jasiński, Jerzy Jurkiewicz, Małgorzata Kaczmar- Perkowska, Danuta Koradecka, Jerzy Kowalski, Jacek Krzekotowski, Teresa Liszcz, Edmund Łątkowski, Jan Łopuszański, Andrzej Mizgajski, Wojciech Muszalski, Jerzy Nowakowski, Edmund Prądzyński, Joanna Proszowska, Jan Rosner, Andrzej Sidor, Jacek Snopczyński, Tadeusz Socha, Ryszard Studenski, Marian Świniarski, Jan Świtka, Szczepan Sypniewski, Lech Tulicki, Bolesław Twaróg , Mieczysław Ustasiak, :Piotr Zalewski, Zdzisław Zambrzycki.

V KADENCJA - UCHWAŁA PREZYDIUM SEJMU z dnia 5 lipca 1994 r.

Przewodniczący - Leszek Pacholski
Zastępcy Przewodniczącego - Krystyna Sienkiewicz, Bogdan Tyszkiewicz

Członkowie - Wacław Baranowski, Stanisław Blukacz, Grzegorz Cygonik, Lech Dawydzik, Stanisław Dąbrowski, Henryk Gromek, Zofia Grzebisz-Nowicka, Janusz Indulski, Zdzisław Jarmużek, Czesław Jajszczyk, Stanisław Janas, Małgorzata Kaczmar-Perkowska, Henryk Kępski, Danuta Koradecka, Jerzy Kowalski, Stanisław Kowalczyk, Piotr Krasucki, Wanda Kustrzeba, Stanisław Kocjan, Michał Kuszyk, Jerzy Langer, Józef Z. Nowicki, Stanisław Pawlak, Maciej Prószyński, Jan Rulewski, Marian Swiniarski, Tadeusz Szymanek, Wiesław Zarychta.

VI KADENCJA - UCHWAŁA Nr 40 PREZYDIUM SEJMU z dnia 26 listopada 1998r.

Przewodniczący - Bożena Borys-Szopa
Zastępcy Przewodniczącego - Roman Giedrojć, Michał Kuszyk, Ireneusz Wiszowaty
Sekretarz - Wiesław Zarychta

Członkowie - Wacław Baranowski, Lech Dawydzik, Genowefa Ferenc, Zofia Grzebisz-Nowicka, Jerzy Jędrzejewski, Jan Stanisław Kłopotowski, Stefan Konarski, Danuta Koradecka, Jerzy Langer, Adam Lipowczan, Wit Majewski, Wojciech Malusi, Zbigniew Mroziński, Helena Zofia Nasiłowska, Józef Nowicki, Leszek Pacholski, Andrzej Paszkiewicz, Jadwiga Polaczek, Jan Rulewski, Andrzej Skorulski, Leszek Stasiak, Andrzej Szczepaniak, Tadeusz Szymanek, Krzysztof Trawiński, Andrzej Wojtyła, Teresa Wyka, Wojciech Szczęsny Zarzycki, Bogusław Ziętek.

Zmiany w składzie Rady Ochrony Pracy VI Kadencji:

VII KADENCJA - ZARZĄDZENIE NR 13 MARSZAŁKA SEJMU z dnia 25 października 2002 r.

Przewodniczący - Zbigniew Tadeusz Janowski
Zastępcy Przewodniczącego - Bożena Borys-Szopa, Grzegorz Dzik, Danuta Koradecka
Sekretarz - Janusz Krasoń

Członkowie - Henryk Bednarczyk, Jerzy Budnik, Michał Chałoński, Wacław Czerkawski, Lech Dawydzik, Genowefa Ferenc, Jerzy Kowalski, Michał Kuszyk, Włodzimierz Kazimierz Kwaśniewski, Jerzy Langer, Jerzy Marcinkowski, Tadeusz Motowidło, Tadeusz Napieracz, Józef Zygmunt Nowicki, Andrzej Otręba, Alfred Owoc, Andrzej Paszkiewicz, Jadwiga Polaczek, Krystyna Sienkiewicz, Leszek Stasiak, Marian Stępień, Tadeusz Szymanek, Ewa Wągrowska, Ireneusz Wiszowaty, Wojciech Szczęsny Zarzycki, Halina Żbikowska, Zbigniew Żurek.

Zmiany w składzie Rady Ochrony Pracy VII Kadencji: